Her kommer nok en oppskrift på en smakfull "jukse-pizza" som er ferdig på under et kvarter! Denne tortillapizzaen er toppet med hvit pizzasaus, parmaskinke, mozzarella, rødløk, oliven og blåmuggost. Ta en titt i kjøleskapet ditt og se hva du har tilgjengelig - dette er nemlig en ypperlig måte å bruke opp rester på.
Ingredienser
TORTILLAS & HVIT PIZZASAUS
| 6 | tortillas | 
| 300 g | crème fraîche eller rømme | 
| 2 fedd | hvitløk , finhakket | 
| 1 ss | extra virgin olivenolje | 
| 1-2 klyper | chiliflak | 
| salt og pepper | 
TOPPING
| 1 | mozzarella | 
| 6-9 skiver | parmaskinke eller annen spekeskinke | 
| 1 | rødløk , i skiver | 
| 1 neve | sorte oliven , delt i to | 
| 100 g | blåmuggost | 
| 1 neve | frisk basilikum , til dekor | 
OBS. Lurt å tenke på når du justerer antall porsjoner.
SLIK GJØR DU

Sett stekeovnen på 225 grader, over- og undervarme.
Rør sammen ingrediensene til den hvite pizzasausen og smak til med chiliflak, salt og pepper.
Legg 2-3 tortillas på et bakepapirkledd bakebrett og smør 1-2 ss hvit pizzasaus på hver tortilla. Ha på mozzarella (eller annen ost), parmaskinke, rødløk og oliven. Dryss gjerne over litt tørket oregano eller pizzakrydder.

Stekes på midterste rille i 8-10 minutter, til tortillapizzaen er passe stekt. Smuldre over litt blåmuggost når pizzaen er nystekt.
Serveres umiddelbart med et dryss av frisk basilikum (hvis du har).

TIPS
- Tortillaen kan du fylle med det du har tilgjengelig av grønnsaker, ost- og kjøttrester – dette er en ypperlig måte å bruke opp rester på.
 - Lyst på mer inspirasjon? Ta en titt på denne oppskriften på tortillapizza med chorizo, paprika og chili.